Tango Vals Semineri

Tango Garaj Yaz Sezonu kapanmadan yeni bir seminer ile karşınızda: Tango Vals. Normal derslerin içeriğinde az yer bulan Tango Vals dansı bu özel seminerle daha yakından tanıyacağız. Bu güzelmüzik çalıdğı zaman artık oturrak dans edenleri gıpta içinde izlemeyeceğiz.

4 ve 5 Ekim günleri gerçekleşecek olan Tango Vals seminerimiz 6 çift ile sınırlı olacak. Seminer Tango Garaj stüdyosunda yapılacak.

Milonga Müzikalite ve Kombinasyonlar seminerimizde de olduğu gibi , Tango Vals Semineri de, müzikalite ve kombinasyonlar üzerine düzenlendi. Vals ritminin bilinmesi, müzik içinde vurgulanabilmesi üzerine müzikalite çalışmaları işlenecek. Valste dönüş hareketine geçiş zamanlamalarını uygulayacağız.

Öte yandan, vals dansında ritme ve senkoplara uyumun nasıl olduğunu konuşacak ve deneyeceğiz.

Konular şöyle;
4 Ekim, 18:00 – Ritim, Yürüyüş, Dönüş, Kombinasyonlar
5 Ekim, 20:30 – Senkop, Sacada, Karışık Kombinasyonlar

Dersler 4 ve 5 Ekim’de Tango Garaj – Şaşkınbakkal Stüdyosunda gerçekleşecektir.

Seminer toplam fiyatı 95 TL. olacak.

Tango Vals, her milongada 5 tandada bir çalınır. Bu çok önemlidir ancak bazı lokal milongalarda mesela bazı Buenos Aires milongalarında bazan atlandığı da görülür. Normalde bir Vals tandası 3 şarkıdan oluşur. Ancak DJ pistin dansını iyi gözlemler ve Tango Vals için talep olduğun gözlerse bunu 4 şarkıya çıakrtabilir.

Vals ritmi 3/4 lüktür ve her bir vuruş diğeri ile aynı uzunlukta ve şiddettedir. 1-2-3, 1-2-3 dizilişi ile Viyana valsi gibi ses vermektedir, ancak viyana Valsine göre çok yoğundur.

Tango Vals Semineri Sosyal Medya etkinliğine buradan ulaşabilirisiniz.