Milonga2020-05-10T04:40:50+03:00
  • Milonga Del Mar

Tango Garaj Tango Dansı (Milonga) Organizasyonları

Tango Garaj Milongaları – 2018 Sezonu

Tango Garaj yeni stüdyosuna 11 Mart 2018’de taşınmıştır ve her Cumartesi milonga düzenlemektedir. Ayrıca her ayın ilk Salı akşamı dış bir mekanda milongalar düzenlemektedir. Şu anda bu milongamız Caddebostan sahildeki Migros’un karşısında Caribou Cafe üstünde SENSATION CLUB’da yapılmaktadır. Lütfen gelmeden önce bizi arayıp güncel bilgiyi alın.

Tango Garaj Milongaları – 2017 Sezonu

Tango Garaj milongası Milonga Del Mar’ı Moda Kayıkhane’de (Caferağa Mahallesi, Moda Cd. No:194, 34710 Kadıköy/İstanbul) 2017 sezonunda düzenlemiştir.. Moda İskelesinin karşısında denize sıfır bir Event Hall olan Kayıkhane olağan üstü ses ve ışık sistemine sahiptir. Bülent Ortaçgil, Zuhal Olcay, İncesaz, Alpay, Bulutsuzluk Özlemi gibi önemli isimlere sahne olan Kayıkhane Tango severlerin büyük beğenesini kazanmış milongamız Kış sezonu için bir süre ara vermiştir.

Milonga Del Mar - Kayıkhane Moda

Pratiklerimiz için buraya tıklayın.

Tango Garaj Tango Kursu Yerleri

Kadıköy Tango Kursu Tarif

Eğitim Mah. Poyraz Sokak No:16/A, Hasanpaşa, Kadıköy
Kadıköy evlendirme dairesinin önüne gelin. Metrobüs ve Marmaray duraklarını sırtınıza alıp caddenin karşısına geçin. 50 metre sonra yolun sağından otobana doğru yürüyün. 70 metre sonra yol sola kıvrılır. Otoban sağınızda kalır. 100 metre sonra soldayız. Metrobüs ve Marmaray’a 5 dakika yürüme mesafesindeyiz.

Mecidiyeköy Tango Kursu Tarif

Tango Dersi Mecidiyeköy
Şehit Ertuğrul Kabataş Cad. Çınarlı İş Merkezi No:2/4, Mecidiyeköy
Profilo AVM yanında Dansorium Dans Stüdyosundayız.

Öğrencilerimizin yazıları

Tango Dansı Geceleri (Milonga) Tango Dersi ve Tango Kursu katılımcıları için en keyfili zamanlardan biridir. Bu gecelerde milonganın keyfine varırken, eğleneceli bol sohbetli zaman geçirmek mümkündür. Kendine has kuralları olan Tango Dansı Gecelerinde herkes bu kurallara uyarak dans eder.

Tango Garaj Milonga geceleri İstanbul’un en güzel yerlerinde düzenlenir. Açıkhava milongaları manzarası ve dans kalitesi ile dikkate değer organizasyonlardır. İstanbul, Türkiye ve Yurt dışından Tango Dansı yapanlar bir araya gelerek geç saatlere dek dans ederleri. Tango Müzikleri milonga geceleri için özenle seçilmelidir. Bu nedenle Tango Garaj Tango Kursu ve Tango Dersi çalışmalarında olduğu gibi Tango Dansı geceleri (Milonga) düzenini de nitelikli Tango DJ olan profesyonellerine bırakır.

Milonga, iki ayrı anlama sahiptir. Birincisi Tango Gecelerinin tüm dünyada verilen ortak ismidir. Dans yapılan mekanlarda tango severler bir araya gelerek dans ederler. İstanbul Tango geceleri ve milongaları da bu niteliği taşır. Tango Garaj, dünyaca tanınmış bir organizatör olarak çok büyük milonga organizasyonları yapmıştır.

Tango Dersi veya Tango Kursu ile Tango Dansı yeteneklerini geliştiren tango severler gecelerde bir araya gelip birbirleri ile dans ederler.

Bir başka anlamı ise bi Tango müzik şeklini tanımlar. Tango müziğinin babası kabul edilen milonga aksak ve hızlı ritimleri ile çok neşeli bir müzik şeklidir. Her Tango Dansı gecesinde milonga türü müzik mutlaka bir kaç kez çalınır.

Milongalar hakkında genel bilgi için lütfen buraya bakın.

Go to Top