Tango Atölye – Practica XL

  • Tango Atölye Şubat 2015
  • Tango Atölye ve Tango Kursu
  • Tango Atölye ve Tango Gösterisi

En iyi tango dersi olarak tanımlanan Tango Garaj, Tango Organizasyonları ile öne çıkmaktadır. Tango Atölye çalışmaları bunlardan biridir. Tango Garaj, Practica XL adını verdiği bu çalışmalar ile Tango severlerin gündüz Tango Dersi ile çalışmalarını ve sonrasında da Milonga gecesinde danslar edilmesini sağlamaktadır. Her ay bir Cumartesi etkinliği olarak sunulan Practica XL bugüne dek ele alınmamış bir anlayış ile sunulmaktadır.

Practica XL her ay yapılan bir Tango Atölyesidir. Avrupa’dan gelen Tango Usta Eğitmenleri ile çalışılmayı amaçlar. Öte yandan kendini yetiştirmek için kaynak arayan tüm Tangoseverler için güzel bir Tango Sınıfı oluşturulmaktadır. Bu Tango Dersleri Orta ve ileri Seviye Tango öğrenci gurubuna hitap edebilmektedir.

Tango Atölye olarak sunulan Practica XL önce bir Tango çalışması olarak başlar. Bu Tango Kursu herkese açıktır. Tango Okullarında Tango Dersi alan öğrenciler çalışmalarda kendi becerilerini geliştirirler ve Avrupa’nın önemli Tango Dansçıları ile birlikte takıldıkları konuları Tango Pratik çalışmasına alırlar.

Practica XL ile Tango Çalışması sonrası milonga düzenlenmektedir. Bu milonga sırasında Tango Gösterisi de yer almaktadır. Yurt dışından gelen usta Tango dansçısı çift gösterilerini paylaşırlar. Tango Gösterisi öncesinde ve sonrasında milonga sırasında Tango Okulu öğrencileri hep beraber sosyal Tango Dansı yaparak gecenin keyfini sürdürürler.

Tango Atölye ve Tango Festivali genelde çok uygun bütçeler ile karşılanabilmektedir. Practica XL altında gerçekleşen Tango Kursu ve Milonga çok daha uygun bütçeler ile yapılmak üzere tasarlanmıştır. Tüm Tango severler, Tango Garaj özeni ile tam anlamıyla kaliteli eğitim ve nitelikli bir gece ile bütçelerini sarsmadan çalışmalara katılırlar.

Tango Organizasyonu konusunda uzman ve kaliteli etkinlikler ile tanınan Tango Garaj Tango Atölye çalışmalarında da hiç bir zaman akliteden ödün vermez. Kazandığı güven onun en iyi tango kursu sunan bir tango okulu olarak bilinmesini sağlamıştır. Kendi eğitimini de getirdiği uzman Tango Eğitmeni ve Hocaları ile pekiştiren Tango Garaj, Türkiye’nin en iyi tango okulu yolunda takdir edilen bir tecrübeye sahiptir.