Tango Organizasyon

  • Tango Festivali olarak Istanbul Tango Experience Festival ve Maraton
  • Tango Atölye Practica XL
  • Tango Organizasyonu Los Turcos bir ilk

Tango Garaj, dünyaca tanınan Tango oluşumu olarak, katılanlar tarafından çokça en iyi tango dersi, en iyi tango kursu, en iyi tango okulu, en iyi tango organizatörü gibi ünvanlarla değerlendirilmiştir. Türkiye’de uluslararası etkinliklerin öncüsüdür ve her yıl düzenli olarak tango etkinlikleri düzenlemiştir. Bu yönü ile kendisinden sonra gelen Tango Okulu kurumlarının vizyonunu genişletmiş onlara cesaret vermiştir. Dünyada yaklaşık 60 ülkede tanınan Tango Festival veya Tango Maraton gibi etkinlikler düzenlemiştir.

Tango Organizasyonu – Istanbul Tango Experience

Istanbul Tango Experience (ITX), Tango Garaj’ın düzenlediği Uluslararası Tango Festivali ve Maratonudur. 2000 yılından beri uluslararası Tango Organizasyon, Festival, Atölye ve benzeri etkinlikler düzenleyen Tango Garaj ITX ile ilk kez 2015 Mayıs ayında Tangoseverlerin önüne çıkmıştır.

Tango Organizasyonu – Practica eXtra Large

Practica eXtra Large Istanbul Tango topluluğunu Avrupa’daki tango severler ile buluşturmayı hedefliyor. Bunu yaparken herkesin bütçesine uygun olmasına dikkat ediyor. P XL, Bir hafta sonu gerçekleşiyor. Atölye ve ardından gösteri içeren bir milonga ile son buluyor. Tüm Tango severler için güzel ve sıcak bir ortam sağlanıyor.

Tango Organizasyonu – Los Turcos

Los Turcos, Türkiye’de Tangonun gelişmesine katkısı olan ve uzun yıllar Tangoya hizmet eden eğitmenleri bir araya getiren bir etkinliktir. Türkiye’nin dört bir yerinde Tango Dersi veya Tango Kursu veren Tango Eğitmeni arkadaşlar bir araya gelerek dans ve gösteriler sunmuşlardır. Bir haftasonu etkinliği olan Los Turcos çok takdir toplamıştır.

Daha önce düzenlediğimiz Istanbul Tango Festival ve Organizasyonlardan

Tango Garaj Tango Organizasyon Tango Garaj Tango Organizasyon Tango Garaj Tango Organizasyon
Tango Garaj Tango Organizasyon Tango Garaj Tango Organizasyon Tango Garaj Tango Organizasyon
Tango Garaj Tango Organizasyon Tango Garaj Tango Organizasyon Tango Garaj Tango Organizasyon

Tango Garaj, dünyanın en ünlü Tango sanatçılarını defalarca İstanbul’a getirmiş ve Istanbul Tango camiasının gelişimine lider ve anahtar rol üstlenerek katkıda bulunmuştur. Tango Dersler, Tango Okulları, Tango Kursları, Tango Organizasyonları anlamında çok kuvvetli ve uluslararası bir saygınlığa sahiptir.

Tango Festivali, Tango Atölyesi, Tango Maraton gibi Tango organizasyonları ülkemizde yerleşmeden önce aldığı riskler ile bu yönde bir çığır açan Tango Garaj Tango Kursu Arjantin Konsolosluğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi kurumlardan destekler elde etmiştir.