Tango Festivali

En iyi Tango Kursu olarak üst düzey tanınırlık sahibi olan Tango Garaj, ayrıca Kaliteli Tango Festivali ve organizasyonlarının da düzenleyicisi olarak bilinir. 2000 yılından beri Tango Organizasyonları ile adını tüm dünyaya duyuran Tango Garaj, ilk Uluslararası İstanbul Tango Festivali Organizasyonunu da gerçekleştirmiştir. 2004 yılından bu yana dünyaca tanınan Tango etkinliklerini sunmaktadır.

Istanbul Tango Experience

  • Istanbul Tango Experience Tango Festivali Tango Şampiyonları
  • Tango Festivali ITX ile Tango Gösterileri
  • ITX Tango Festivali
  • Tango Festivali olarak Istanbul Tango Experience
  • Istanbul Tango Experience Festival Maraton
  • Tango Festivali Istanbul Tango Experience çok güzel Tango Gösterilerine sahne oldu.
  • Tango Festivali titiz bir organizasyon çalışması gerektirir.

Istanbul Tango Experience ilk kez Mayıs 2015’te düzenlenmiştir ve Türkiye’nin en genç Tango Festivali ünvanını taşır Organizasyonu Tango Garaj tarafından yapılmıştır. Dünyada En iyi Tango Dersi sunan kurumlar arasında olan Tango Okulu Tango Garaj, bu festival ile kendinden beklenen kaliteyi sergilemiş ve tüm katılanları son derece mutlu ayrılmıştır.

Istanbul Tango Experience birinci etkinliğinde dahi dünyanın 16 ülkesinden gelen dansçıları konuk etmiştir. Bu, ilk etkinlikte neredeyse karşılaşılması zor bir katılımdır. Tango Festival organizasyonu önce tanınır sonra katılım elde eder. Ancak En iyi Tango Etkinliği organizatörü olarak dünyaca tanınan Tango Garaj bu ününü ilk Tango Festivali organizasyonundaki katılımla bir kez daha ispat etmiştir.

Bir Tango Festivali neredeyse 24 aat boyunca dans imkanı sunar. Ayrıca Arjantin Tango denince akla ilk gelen hocalar olan dünya çapında eğitmenlerden gündüz Tango Atölyeleri alınır. Gündüz dileyen ders alırken dileyenler danslara devam ederler. Tango Maraton olarak adlandırılan bu yoğun dans ortamı Istanbul Tango Experience içinde de yaşanmıştır. Akşam ise milongalarda büyük bir katılım eşiliğinde Arjantin Tangosunun nefes kesen Tango Gösterileri yapılır.

Tango Festival, Tango Gösterisi

Istanbul Tango Experience Tango Festival ve Maraton

Istanbul Tango Experience Ders ve Milonga Programı

Tango Festivali diyince akla gelen dünyaca ünlü festivaller bulunmaktadır. Bunlar tıpkı Istanbul Tango Experience gibi Tango severlerin Tango dansı, tango dersi, tango gösterisi gibi beklentilerini en iyi kalitede karşılarlar. Tango Garaj yurt dışında düzenlenen bazı festivallere de yardımcı olarak başka ülkelerde Tangonun sevilmesine katkılarda bulunmuştur.