Tango Kursu Sıkça Sorulan Sorular

İsteyen herkes tango yapabilir. Herhangi bir yeteneğinizin olması gerekmez haliyle. Ancak daha önce dans eğitimi almış olmanız ya da dans etmeyi seviyor olmanız öğrenmenizi hızlandıracaktır.
Dilediğiniz her yaşta tango yapabilirsiniz. İster 7 ister 70 olun. Çocukların sosyalleşmesi ve hobi kazanması için en eğlenceli danslardan biri de tangodur. Bu nedenle ebeveynler çocukları bu alanda teşvik etmeliler. Dansı hayatın bir parçası yapmak her anlamda sizi mutlu edecektir.
Hayır tabi ki. Çünkü sizin gibi eşi olmadan derslere gelenler var. Onlarla dans edebileceksiniz. Hatta farklı eşlerle çalışarak kendinizi daha iyi test edebilirsiniz.
Deneyimli eğitmenlerimiz size en uygun gün ve saatlerde ders programları oluşturabiliyorlar. Özel dersler ile tangoyu daha iyi yapabilirsiniz.
Vaktim yok bahanesi ile dans etmeyi erteleyenlerdenseniz eğer sizlere uygun bir eğitim veriyoruz. Aslında dersleriniz doğal olarak haftada 1 gün ve 1.5 saat sürüyor. Ayrıca pratik derslerimiz, etütlerimiz, dans gecelerimiz ile kendinizi daha çok geliştirebilirsiniz.
Kıyafet konusu hiçbir zaman sorun olmayacak sizin için. Rahat edebileceğiniz giysileri tercih etmeniz önemli. Ortopedik ayakkabılar ve kadınlar için özel olarak üretilmiş dans ayakkabılarını kullanmak gerekli. Ayrıca dans gecelerine biraz özenli gelmek iyi olacak. Şık kıyafetler ile dansınızı daha güzel gösterebilirsiniz.
Esnek olmak sadece figürleri daha iyi göstermekte işinize yarayabilir. Normal şartlarda tango için esnekliğe çok gerek yok. Çünkü eşinizi havalara atıp tutmayacak, akrobasi yapmayacaksınız. Bu dansın kendine has asil duruşunu sergilerseniz her şey tamamlanacaktır. Bizler size diğer püf noktalarını vereceğiz.
Dans etmek tüm vücudu çalıştıran bir hareketlilik hali olduğundan zayıflamaya yardımcı olacaktır. Yaptığınız dansın size harcattığı kalori oranı değişebilir ancak genel olarak yaklaşık 200-300 kalori yakılabilir. Tango özellikle bacaklarınızı çalıştırdığı için daha sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha çok vücudunuzun şekillenmesini ve sıkılaşmasını sağlayacaktır.
Tango yaparak öncelikle daha mutlu bir insan olacaksınız. Dans etmeyi öğrenecek, kendinize güveninizi artıracaksınız. Ruhen ve fiziken daha sağlıklı olacaksınız. Ayrıca takım ruhunu anlayacak, sosyalleşecek, kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz. Saymakla bitmeyen faydalarını yaşayarak gözlemleyeceksiniz.
Düğün dansları içerisinde en çok talep görenlerden biri de tangodur. Aşkın ve tutkunun dansı olarak tanımlandığı için eşinizle aranızdaki uyumu böylece çok iyi yansıtabilirsiniz.
Profesyonel olarak tango ile ilgilenecekseniz elbette kendi figürlerinizi ve sahne planınızı yansıtabilirsiniz. Ancak temel eğitimden sonra herhangi bir gösteri için de size uygun koreografiler hazırlanabilir. Okullar ve topluluklar için de bayramlar ve kutlamalar nedeniyle müzik ve koreografi seçimi yapılabilir.