Los Turcos – Türkiye Tango Sahnesi

Tango Garaj, En iyi Tango Dersi olarak bir çok alanlarda Tango severlere kusursuz tango organizasyonları sunar. Tango Festivali, Tango Atölyesi, Tango Kursu, Milonga, Tango Pratik, Tango Maraton bunlardan bir kısmıdır. Tango Garaj Türkiye’nin önder Tango Kursu ünvanına yakışan organizasyonlara imza atmıştır. Bunlardan birisi de Los Turcos Organizasyonudur.

Los Turcos 5-6-7 Aralık 2014 tarihinde gerçekleşmiştir ve Türkiye’nin önde gelen Tango Okulu ve Tango Kursu sahibi Tango Eğitmenleri ile birarada gerçekleştirilen Tango Festivali olarak tarihie geçmiştir. Tüm Tango Dersi veren ülkemizin değerli Tango Dansı yapan tango severler bir araya gelmişler ve 3 gece boyunca Tango Gösterisi yapmışlardır.

Her gece 6-7 Tango Hocası Tango Gösterisi yapmıştır. Ayrıca Tango Okulu temsilcileri ve öğrencileri de bu Tango Festivali sayesinde birbirleri ile kaynaşmışlardır. Güzel arkadaşlıklar ve Tango Dansları eşliğinde çok güzel anılar ile ayrılan bu keyifli topluluk tekrar buluşmak için adeta sözleşmişlerdir.

Los Turcos ile Istanbul ve Türkiye Tango severleri bir arada.

Los Turcos Tango Organizasyonu

Yaklaşık 30 çiftin gösteri yaptığı, yüzlerce dansçının dans ettiği ve ülkemizin önemli Tango DJ ustalarının performansları kusursuz bir organizasyon altında bir araya gelmişlerdir. Bu, Türkiye Tango Topluluğunun ilk yerel festivalidir.

Tango Garaj, kaliteli organizasyonların verdiği sorumluluğu bu Tango etkinliği ile bir kez daha kusursuz yerine getirmiştir. Sadece en iyi Tango Dersi olmak Tango Garaj’ın yetindiği bir özellik değildir. Düzenlediği dünya çapında organizasyonları ve kaliteli Tango etkinlikleri ile ülkemizin önemli Tango Eğitmenlerini daha ön plana çıkartmıştır. Ayrıca uzun yıllar eşli danslar konusunda ülkemize son derece önemli katkıları olan yaşayan duayenleri onur konuğu olarak Los Turcos etkinliğinde misafir etmiştir.

Los Turcos, herkesin içinde harika anılar bırakmıştır. Katılanların birlikte hasret giderdiği, nitelikli Tango sohbetleri yaptığı bir Tango Festivali olmuştur. Tüm tango camiasına birlik ve beraberlik görüntüsü sunan bu güzel etkinlik Türkiye Tango Okulları arasında bağları da kuvvetlendirmiş geleceğe yönelik ortak Tango Projesi alanında iş birliği yapılmasına ön ayak olmuştur. Katılımcılar her sene yenilenmesi dilekleri ile, daha geniş, daha kapsamlı ve daha uzun süreli bir Los Turcos etkinliğinden keyifle ayrılmışlardır.