Tango Kursu Pratik

Tango kursu herkesin güzel bir yaşantı için hayatına ekleyebileceği önemli aktivitelerden bir tanesidir. Kadıköy tango kursu, Taksim tango kursu veya daha genel anlamda İstanbul tango kursu denildiği zaman yapılan araştırmalarda bir çok yerde tango kursu alınabileceği bilinmektedir. Tango kursu tango öğrenmek için kesinlikle yapılması gereken bir etkinliktir. Öte yandan tango pratik çalışmaları ise kurslarda öğrenilenlerin pekiştirilmesine en fazla yardımcı olan çalışmalardır.

Tango Garaj tango pratikleri her Pazar 14:00-18:00 saatleri arasında yapılır. Tüm tango severlere açık olan pratiklerde kalabalık ve enerji yüksek sıcak bir ortam paylaşılmaktadır. Her tango kursu pratik çalışmasında bir de minik atölye yapılır ve özel bir konu çalışılır. Bu atölye öncesi ve sonrasında ise katılımcılar serbest çalışma yaparlar. Katılımcılar pratik bedelini kendileri takdir ederler.

Herhangi bir tango çalışması ile sadece ve sadece öğrenilmesi gereken bilgiler akla alınır. Bu bilgilerin vücuda oturması için bir hayli zaman geçmesi gerekmektedir. Zamanın kısa olması için de gerek tango kursu ve gerekse tango kursu pratik çalışmaları aksatılmamalıdır. Öte yandan tango kursu ve pratik çalışmalarına ek olarak tango dans gecelerinin gene tango öğreniminde çok önemli bir katkısı vardır.

Tango Garaj tango kursu sunan bir okuldur. Kadıköy tango kursu ve taksim tango kursu çalışmalarımızla bu konuda hobi veya profesyonel gelişim göstermek isteyen herkese çok geniş bir yelpazede ürün sunmaktayız. Tango kursunda öğrenilenler Tango Garaj tango kursu pratik çalışmaları ile daha da kaliteli ve daha da etkin hale getirilmektedir. Bir hareketin öğrenilmesi kısa bir sürede olabilir. Ancak hareketin dansımıza yansıması yani vücudumuz tarafından kabul edilmesi için çok pratik yapmak gerekmektedir. Tango kursu pratik çalışmaları işte bu amaçla yapılmaktadır.

Tango severler tango kursu çalışmalarındaki öğrendiklerini pekiştirmek için veya tango kursu katılımında aksattıkları derslerde kaçırdıklarını hocalarından öğrenebilmek için tango kursu pratik çalışmalarına katılmayı düşünmelidirler.

Peki tango pratiklerinde nasıl çalışılmalıdır? Öncelikle eeksiklerinizin ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Tango kursu pratik sırasında kaçırmış olduğunuz veya anlamadığınız tango çalışmalarını hocalara, asistanlara veya tecrübeli öğrencilere rahatlıkla sonrabilmeniz gerekmektedir. Okul öğrencilerinin en önemli desteği tango kursu pratik sırasında söz konusudur.

Pratik çalışmalarında kullanılan müzikler ve burada sağlanan dans ortamları da tango dans geceleri yanimilongalarda çalınan türden müzikler olmalıdır. Çok istisnai durumlarda, ki bunlar özel bir takım konuların yerleşmesi için seçilmiş müzikler olabilir, çalınan müzikler tangonun otantik Arjantin tango müzikleri kısmına ait olmalıdırlar.

Tango pratiklerinin gerekliği için güzel bir yazıyı burada okuyabilirsiniz.