Tango Kursu Kadıköy

Anadolu Yakası Tango Kursu anlamında Kadıköy ve ilerisinde bir çok seçeneğe sahip. Onlarca okulun hizmet verdiğini ve bunlara erişmenin hiç te zor olmadığını iyi biliyoruz. Google bu anlamda en büyük yardımcımız.

Peki Tango Kursu Kadıköy seçimi yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Bulduğum kursun beklentilerimi karşıladığından nasıl emin olacağım? Kursların fiyatları neden fark gösteriyor?

Öncelikle kurs aldığınız yerin sağlıklı ve dans için özel kurulmuş bir yer olması gerekiyor. Bir evin salonunda ders almak ile bir kurs ortamında ders almak öğrenci motivasyonu açısından çok fark ediyor. Ortamın, temiz, soyunma odaları, tuvaletleri, vb. hijyen koşullarına dikkat etmelisiniz. Ders öncesinde ve sonrasında dinlenme imkanı bulmalısınız. Bu fiziksel koşullar sizin rahat etmenizi sağlayacaktır.

Eğitmenlerin kalitesine dikkat etmeli ve çok iyi araştırmalısınız. Eğitmenler sertifikalı mı? Herhangi bir tanınırlıkları var mı? En üst seviye eğitmen belgesine sahip mi? Bunlar ilk anda aklınıza gelmesi gereken noktalar.

Tango Kursu Kadıköy veya Tango Kursu Taksim veya başka bir yerde Tango Sınıfına dahil olmadan eğitmenin niteliğini sorgulamalısınız. Örneğin eğitmen kendisinin eğitimini alıyor mu? En son nerede eğitime katılmış ve ne kadar sürmüş? Hangi sıklıkla seminerlere katılıyor? Özellikle yurt dışı eğitim programlarında yer alıyor mu?

Anadolu Yakasında veya Avrupa Yakasında Tango Dersi veren yerlerin yurt dışında bilinirlikleri nasıl? Dünyanın önde gelen eğitmenleri ile bağları ne durumda? bu bağları kuvvetli olan eğitmenler gerektiğinde bilgi ve beceri çalışmalarına kolay erişebilir durumdadırlar. Herkesin katıldığı seminerlerden ziyade sadece eğitmenlerin kabul edildiği seminerlere katılıp, katılmadıkları önemlidir.

Bir başka nokta kurs veren kurumun bugüne dek Tango Camiasına kazandırdıklarıdır. Eğitmen camia tarafından tanınıyor mu? Bugüne dek hangi tecrübelerini sunmuştur? Yetiştirdiği başka eğitmenler, bünyesinden çıkardığı başka okullar var mıdır?

Tango dışındaki tecrübeler bir eğitmenin tango kursu içine aldığı ve öğrenimi kolaylaştıran noktalar olabilir. Tango Eğitmeninin bu yöndeki geçmişi önemlidir. Örneğin bir iş hayatı tecrübesi olan eğitmenin iletişim, sunum becerileri daha farklı olacak ve kursu daha da nitelikli kılacaktır.

Tango Kursu Kadıköy arayışınızın iyi sonuç vermesi için her emek, para harcanan konuda olduğu gibi nitelikli bir araştırma yapmanız gerekmektedir.