Tango Kursu Hafta Sonu Çalışmaları

1997 senesinden itibaren tango tecrübesine sahip olan okulumuz Tango Garaj Şubat ayı içerisinde yeni bir tango kursu düzenledi. Gelen talepleri de değerlendiren okulumuz katılımcıların hafta sonu çalışmaları için tango kursu hafta sonu programını uygulamaya koydu. 7 Şubat 2016 Pazar tarihinde başlayan bu kurslara Mart ayına dek katılmak mümkün. Tango kursu hafta sonu çalışmaları ile artık çalışanlar sadece hafta içi iş saatleri dışında değil, dilerlerse hafta sonu da bu çalışmalara katılarak tangoyu öğrenebilecekler.

İlk çalışmasını yapan tango kursu hafta sonu katılımcıları çok keyifli ve enerji dolu bir sınıf ile karşılaştılar. Genç katılımcıların vermiş olduğu bu enerjiyle dersler çok keyifli geçeceğini benziyor. Derslerde Tangonun ezberlenmeden ve vücut dillerinden anlaşılması üzerine doğaçlama içerikli bir dans olduğu konusunda egzersizler ve çalışmalar yapıldı.

Tango kursu hafta sonu çalışmaları bundan böyle her Pazar saat 18:30 ve 20:00 diliminde gerçekleşecek. Katılımcılar kurslarının öncesinde yapılan dört saatlik tango pratiklerine de ücretsiz olarak bu katılabilecekler.

Gerek iş hayatının ve gerekse öğrencilik hayatının üzerimize getirmiş olduğu günlük hayat baskısı elbetteki hepimiz tarafından bilinmektedir. Bu baskının azaltılmasında hobilerin çok önemli rolü vardır. Tango Garaj tango kursu hafta sonu çalışmaları ile katılımcıların bu günlük baskılardan kurtulması için çok güzel ve ömür boyu sürecek bir hobiye vesile olmaktadır. 1997 senesinden itibaren sadece tango ile ilgilenen ve Türkiye’nin en saygın tango okulu olarak bilinen Tango Garaj hocaların ve şampiyonların hocası olarak bilinen Aydoğan Arkış önderliğinde kurulmuştur.

Tango kursu hafta sonu çalışmaları tango dansı hobisi olarak sunulmakla birlikte kişisel gelişim alanında da katılımcılara çok büyük faydalar sağlamaktadır. İnsanlar üzerindeki pozitif katkıları bilimsel araştırmalarla da ispat edilen tango dansı birçok kişinin postür, yürüyüş ve benzeri anlamda fiziksel görünümünü düzelmektedir. Öte yandan Tango Kursu iş hayatı ve özel hayatta sürekli karşımıza çıkan takım arkadaşlığı, sunum becerileri, kendimizi ifade etme, iletişim becerileri, analitik yetenekler, empati kurma ve benzeri konularda da çok büyük olumlu katkılar sağlamaktadır.

Hafta sonu Tango kursları bir çok yerde sunulmaktadır. Burada yurt dışından bir örnek bulabilirsiniz.