Taksimde Tango Kursu

Taksimde tango kursu birçok okul ve kurs tarafından sunulmaktadır. Bu kurslar birbirlerine çok yakın mekanlarda eğitimler vermektedir. Öylesine ki aynı binanın içerisinde üç katta dört tane ayrı okulun kurs verdiği bile görülmektedir. Taksimde tango kursu seçerken o yüzden bu tür olasılıkların ve olanakların varlığı herkes tarafından bilinmektedir. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda taksimde tango kursu aranıldığı zaman karşınıza birçok seçenek de çıkmaktadır. Bu kursların hangisinin seçileceği katılanları gerçekten önemli bir karar aşamasında bulundurmaktadır.

Gerek Taksimde tango kursu gerekse Kadıköy Anadolu Yakasında tango kursu seçimleri yaparken aynı durumlarla karşılaşılır. Maalesef internet arayışları sırasında karşımıza çıkan her kurs yeterli ve kaliteli eğitim sunmamaktadır. Bunun sebebi teknolojik yardımların karşımıza çıkardığı okul ve eğitimlerin gerçekten de içinin nasıl olduğunu bilmememizden kaynaklanmaktadır. O zaman ne yapılmalıdır? Yapılacak şey aslında biraz vakit ve biraz araştırma için altından kalkılacak bir çalışmadır.

Taksimde Tango kursu seçerken diğer hobilerimizde veya aldığımız herhangi bir eşyada yaptığımız araştırma kadar hassas olmalıyız. Çünkü bu işe emek ve para harcayacağımız çok bilinen bir gerçektir. Ucuz tango kursu veya kaliteli tango kursu gibi kriterler de Internet üzerindeki araştırmalar sonucunda elde edilememektedir. Yapılacak olan şey internetteki ana araştırmalardan sonra seçilen okulların ziyaret edilmesi ve yerinde incelenmesidir. Arkadaş tavsiyeleri önemli bir yer tutmakla birlikte herkesin keyfinin farklı noktalarda olduğu düşünülerek bireysel karar vermek daha önem taşımaktadır.

Taksimde tango kursu arayışında eğitmenlerin özellikle kendi eğitimlerini ne kadar süredir devam ettirdikleri ve hangi eğitmenler tarafından kendilerine katkı sağladıkları öncelikle sorgulanmalıdır. Okulların kendi bünyesinden çıkardığı başka okulların olup olmadığı yetiştirdiği şampiyonların bulunup bulunmadığı eğitmenlerinin saygınlık durumları ve yurtdışında ne kadar tanınır oldukları araştırılmalıdır. Ayrıca ilgili okulların Türkiye tango topluluğuna ve dans camiasına yapmış olduğu katkılar ve gelişmeler göz önüne alınmalıdır. Yetenekli dansçı olmak ile eğitmen olmak arasında dağlar kadar fark bulunduğunu taksimde tango kursu ararken gözardı etmemeliyiz. Bunun dışında en önemli faktörlerden bir tanesi de dersleri veren eğitmenlerinin tango dışında herhangi bir kariyer gelişimine sahip olup, olmadığının sorgulanmasıdır. Bu, o kursun verdiği eğitim kalitesinde önemli bir etkendir.

Taksimde tango kursu çok sık rastlanan ve her adımda karşımıza çıkan tango eğitmenleri tarafından verilebilir. Ancak önemli olan yatırdığınız paranın ve harcadığınız zamanın tam karşılıklarını alıp almayacağınızdır. Bunun için kısa süren bir emek harcamanız gerekmekte ve ilgili kurumları iyice inceledikten sonra karar vermelisiniz.

Tango Garaj 1997 senesinden beri taksimde tango kursu ve kadıköyde tango kursu sunarak bugüne değin binlerce kişiye tango eğitimi vermiştir. Bünyesinden 10 adet okul çıkartarak bugün ders veren okullar arasına çok fazla öğretmen ve organizasyon kazandırmıştır. Eğitimlerini saygınlığı tüm tango camiası tarafından bilinen hocaların hocası ve şampiyonların hocası ile sunmaktadır.