Taksim Tango Kursu Istiklal

Tango Garaj Taksim tango kursu istiklal caddesi çalışmaları uzun süredir devam etmektedir. Bu kurslara katılan katılımcılar, eşleri ile gelebildikleri gibi tek başlarına da gelebilmektedirler. Kurslarda tek gelen katılımcılar, diğer tek gelen katılımcılar ile eşleştirilerek çalışmalara katılmaktadırlar. Böylece herkesin bir eşi olmasın sağlanmakta ve çalışmalar daha verimli olmaktadır. Eş dengesizliği durumunda, tecrübeli öğrencilerden veya asistan eğitmenlerden yardım alınmaktadır.

Taksim Tango kursu istiklal

caddesinde çok merkezi bir mekanda verilmektedir. DemirörenAlışveriş Merkezi’nin tam karşısında olan Garanti Bankası’nın yanında giren Ayhan Işık sokak, Tango Garaj Taksim tango kursu istiklal caddesi derslerinin verildiği yerdir.

Türkiye’nin en tecrübeli tango okulu olan Tango Garaj tarafından verilen bu derslerde ezber veya kalıplar öğretilmektedir. İki bedenin birbiriyle uyuşma ve onların birbirine karşı kullandığı beden dili ile ortaya çıkan ve dünyanın her yerinde kabul görüp geçerli olan tango kursu istiklal caddesinde uygulanmaktadır. Tango kursu katılımcıları her pazar 14 ve 18 saatleri arasında bütün tango Garaj öğrencilerinin katıldığı pratiklerde gerek kaçırdıkları dersleri kapatarak gerekse öğrenmiş olduklarını pekiştirmek amacıyla bir araya gelirler ve tecrübeli eğitmenlerin de desteği ile çalışmalarını sürdürürler.

Taksim tango kursu istiklal caddesi üzerinde yapılan bu çalışmalarda öğrencilerin kendi tango gelişimlerini hobi olarak sürdürmeleri mümkün olduğu gibi, daha ileriye gitmeleri için gerekli fırsatlardan sunulmaktadır. Çalışmalarında yetenekleri ve azimleri göze çarpan öğrenciler, Tango Garaj bünyesinde öncelikle asistan eğitmen ve buna benzer roller üstlenmektedirler. Daha sonrasında bu arkadaşların Tango Garaj bünyesinde kendi sınıfları oluşturulabilmektedir.

Öte yandan, tango kursu katılımcıları içerisinden gösterilere ve tango yarışmalarına katılabilmek üzere yetiştirilen öğrenciler bulunmaktadır.Bünyesinden tam 10 tane tango okulu çıkarmış olan TTango Garaj, öğrencilerine verdiği eğitimden son derece emindir. Öğrencilerinin dünyanın her yerinde dans etmelerini sağlamakta ve haklı olarak onların gelişiminden gurur duymaktadır.

Taksim tango kursu istiklal caddesi kursiyerleri diledikleri zaman diledikleri yerlerde dans etme yeteneklerine sahip oldukları için dans güvenleri son derece üsttedir. Dünyadaki tango eğitimi ve tango dansı anlamında son gelişmeleri birinci ve en yetkili ağızlardan takip eden Tango Garaj dünya üzerindeki kurmuş olduğu ag ile son derece faydalı atölyeler ve gösterilerinin yer aldığı dans geceleri düzenlemektedir. Tango Garaj öğrencileri bu atölyelere Buenos Aires’ten gelen usta dansçılar ile çalışarak kendi gelişimlerini daha da ileriye hızlı bir şekilde alabilmektedirler.

Taksim ile ilgili kısa bilgileri buradan öğrenilebilir