Taksim Tango Geceleri (Milongalar)

Okulumuzun 2015 yılı yaz sezonu milongaları şimdi de Taksim Tango geceleri ile karşınızda. Yaz boyunca Taksim Sıraselviler Caddesi No:16 Vardar Teras‘ta olacak geceler yaz boyu her Pazartesi devam edecek. Milongamızın müzikleri ülkemizin tanınmış DJ’lerinden Sevgili Sabri Güleç tarafından yapılacak. Etkinlik facebook bağlantımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Taksim Tango ve Milongaları

Taksim gerçekten tango severlere bir çok seçenek sunuyor. Onlarca dans kursu ve onlarca dans gecesi düzenleniyor. Elbetteki önemli olan kaliteli tango okulu ve keyifli tango gecelerini seçebilmek. Bünyesinden 6 tane Tango Okulu çıkartan Tango Garaj elbette en tercih edilen okullardan. Önemli kriterlerinde birisi, sizin tangoda ilerlemek istediğinizde, seçtiğiniz okulun size nasıl bir Tango geleceği sunabileceği. Tango Garaj, Tango Şampiyonları yetiştirmiş, eğitmenlerini sürekli eğiten, Buenos Aires dahil Avrupa ve dünyanın önemli Tango organizasyonlarında gösterilerde bulunmuş bir kaliteye sahiptir. Eğitmenleri özel eğitimlere katılır ve her yıl kendini Buenos Aires dahil bir çok kamplarda geliştirir.

Taksim Tango ve Milonga Geceleri

Tango Garaj, Türkiye’nin en iyi Tango Okulu denildiğinde akla gelen ilk isimlerdendir. Taksim’de de çalışmalarında bu kalitesini korur. Bu nedenle, milonga geceleri için seçtiği mekanlar, müzik yapanlar ve ev sahipliği çok kaliteden ödün vermez. Bugüne dek Taksim ve Avrupa Yakası Tango Gecelerinde sunduğu mekanlar tarihi veya nezih ortamlar olmuştur.

Taksim Tango Geceleri ve Müzik

Tango Kursu veya Tango Dersi sırasında çalınan müzikler ile Taksim Tango Geceleri (Milongalar) sırasında çalınan müzikler arasında fark vardır. Bu, seçilen orkestralar veya müzik türleri olarak değil, hizmet ettikleri noktalar açısından farklılık gösterir. Tango Dersi sırasında kullanılan müzikler o konunun öğrenilmesi üzerine seçilir. Tango Kursu o gün hangi konuyu işlerse ona göre müzik seçilir. Tango Gecelerinde ise müzikler dans keyfini artırıcı şekilde ayarlanır. Bu, Taksim Tango geceleri için de geçerlidir.

Tango DJ

Tango Geceleri DJ’ler tarafından yönlendirilir. Bir DJ bir Tango gecesinin mimarıdır. Taksim Tango gecelerinde de ön plana çıkan şey müzikler ve danslardır. Tango Garaj ismi ile anılan kalitesini seçtiği DJlerde de kullanır ve Tango Müzik seçimlerinde kalitesi bilinen DJler ile çalışır.