Practica XL’de Ciccio ve Sofia Haftası

Tango Garaj’ın aylık etkinliği Practica eXtra Large (P XL) Mart ayında Tangoseverlere harika bir gün yaşattı. Her Practica XL’de olduğu gibi yurt dışından konuk hocalarımız vardı. Bu kez Yunanistan’dan Sofia Galanaki ve İtalya’dan Ciccio Aelio ile beraberdik.

Satt 15:00’de Tango atölyede Sacada çalışmaları yaptık. Ardından öğleden sonra milongamızda konuklarımız Sofia Galanki ve Ciccio Aelio’nun çok yumuşak danslarını izledik.

Sıcak tavırları, harika eğitimleri ve çok keyifli dansları ile bize güzel bir gün yaşattı konuklarımız. Katılan Tangoseverler gerek derslerden ve gerekse milongadan çok keyifli ayrıldılar. Practica XL bünyesindeki gösterileri hazırlanırken ikilinin bu güzel danslarını buradan izleyebilirsiniz.

Practica XL, Istanbul Tango severlerinin bir araya geldiği ve Tango Garaj tarafından düzenlenen kaliteli ve uygun fiyatlı etkinliğidir. İlki Gabriel Marino ve Nadia chronidou ile yapılan etkinlik gittikçe daha çok benimseniyor. Istanbul Tango Kursu veya Tango Dersi sınıflarında çeşitli okullardan ders alan Tangoseverler Practica XL sayesinde Avrupa’nın önemli dansçı ve eğitmenleri ile buluşuyor. Aynı gün içerisinde Tango Atölye çalışmalarını yapıyorlar ve toplam 90 dakika süresince bilgilerini geliştiriyorlar. Öte yandan Tango Kursu sonrası düzenlenen milongada Avrupa’dan gelen sanatçılar gösterilerini sunuyorlar. Son derece sıcak bir ortamda özellikle genç Tango severleri buluşturan milongalarda arkadaşlıklar genişliyor ve bilgiler paylaşılıyor.

Practica XL Tango Atölye ve Tango Kursu çalışmaları anlamında önemli bir boşluk dolduruyor. Cumartesi öğleden sonra gerçekleşen ve 21:00 de sona ere etkinlik, gerek öncesinde ve gerekse sonrasında Tango severlerin başka etkinliklere zaman ayırmasını da sağlıyor. Böylece haftasonu planları çeşitlendirilebiliyor. Hatta dileyen tangoseverler Istanbul Tango sahnesinin diğer milongalarına rahatlıkla yetişip daha da fazla dans edebiliyor. Çünkü etkinlik mekanı Taksim İstiklal Caddesi göbeğinde ve her yere yakın. Öte yandan erken bitmesi diğer tango gecelerine de ilginin sürmesini sağlıyor. Practica XL ucuz ve kaliteli olduğu için ekonomik olarak bir başka tango gecesine aynı gün içinde gitmek Tangoseverleri pek etkilemiyor.

Tango Garaj’ın düzenlediği ve EVVET Dans Studyosunda gerçekleşen etkinlik her ay tekrarlanıyor. Gelecek ay Nisan 18’de buluşacağız. Konuklarımız Portekiz’den Rui ve Ines.

Hepinizi bir sonraki Practica XL Tango Atölye, Tango Kursu ve Milonga gecesine bekliyoruz.