Genç Tango

Genç Tango, Kursumuz Tango Garaj 2 Mart 2018 tarihinde Marmara Eğitim Kurumları‘nın davetlisi olarak genç kuşaklara Tango, Toplum ve Bireysel Gelişim içerikli bir konferans verdi.

Etkinliğin özet videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=cuQd6aUBwb0[/embedyt]

Genç Tango ve Bireysel Gelişim

Genç Tango olarak adlandırdığımız Orta Öğrenim çağındaki öğrenciler ile çok keyifli zaman geçirdik.
Çok yoğun ve şaşırtıcı bir ilgi gören konferans etkileşimli gerçekleştirildi. 1997 Senesinden beri Türkiye’nin en saygın ve lider Tango Kursu olarak sadece Tangonun dans yönünü değil, bireylere ve topluma katkılarını da paylaştık.

Genç Tango ile Tangonun kişisel gelişimde takım arkadaşlığı, topluma uyum, empati, liderlik ve sağlık konularındaki katkılarını işlediğimiz konferansta salonda gittikçe artan bir odaklanma ve soru-sohbet etkileşimini yakaladık.

Genç Tango Sahnede

konferansın son bölümünde katılımcılarda gönüllü olarak sahneye çıkan yaklaşık 20 öğrenci ile 15 dakikalık bir çalışma sonrası Tango dansını nasıl yapabildiklerini ispatladık. Daha önce hiç Tango yapmamış Genç Tango gönüllüleri sahnede bir birleri ile uyumlu bir şekilde hareket etmeye başladılar. Dışarıdan karmaşık görünen hareketlerin aslında günlük hayatımızda her gün yapıldığını hep beraber tecrübe ettik.

Daha önce verdiğimiz Kurumsal Tango eğitimlerinde ele aldığımız Takım Duygusu, Liderlik Gelişimi, Çatışma Yönetimi, Empati Kurma, Analitik Beceri Gelişimi konuları bu konferansta da ele aldığımız başlıklar oldu. Katılımcılar Tango’nun bir danstan daha fazlası olduğunu yaşadıklarında güzel bir sürpriz ile karşılaşmış oldular.

Konferansın sonunda doğaçlama bir Tango Dansı yaptık. Elbette bu öğrencilerle yaptığımız çalışmaya göre çok daha zengin bir danstı ancak her figürü onlarla çalıştığımız en önemli kuralı uyguluyordu; Vucudumuz bir hareket yaparken nasıl davranıyorsa Tango figürlerinde de bu anlayış geçerlidir.

Marmara Eğitim Kurumları bu anlamada çok önemli bir rol oyandı. Tangoyu ve onun bireysel gelişimine katkılarını öğrencileri ile buluşturarak genç kitlenin ön yargılarını, ailelerin çekincelerini yok etmekte bir katkı sağladı. Bu yönde diğer eğitim kurumlarının da benzer etkinliklere imza atmasının toplum sağlığı açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Etkinliğin kurumsal yazısını buradan okuyabilirsiniz.