Tango Kursu Kişiye Neler Kazandırır?

Tango, bedenlerin müziği ifade etme şeklidir. Tango bir anlatımdır, bir haykırıştır. Tango beden ve akıl jimnastiğidir. Tango bir sanattır. Tango öğrenilmeyi bekleyen çok gizli ve sonsuz bir hazinedir. Bu yüzden kafanızdaki bütün sorunları, soruları bir kenara bırakın ve Tango dünyasına merhaba deyin! Tango Kursu Kişiye Neler Kazandırır bir çok kişininz kafasındaki bir soru. Cevabı ise kısa ve basit; ‘Çok şey kazandırır’

Yeni şeyler keşfetmenin tam vakti! Tango kursu insana sosyallik kazandırır. Yepyeni bir sürü insan düşünün. Sizin gibi başlamış bu yola, hiç bilmeden, önyargılı, tedirgin… Ama aynı yerdeler hepsi. Yeni şeyler peşine düşüp hayatlarına bir farklılık getirmeye gelmişler. Her geçen gün hem kendi vücudunu, kendi yapabileceklerini keşfediyor hem de etrafındaki insanları… Tango kursu başka neler yapıyor peki bu insanlara? Basta çok önemli ve her gün yapılması gereken “spor hayatını” sağlıyor bu insanlara. Çünkü bütün vücudu çalıştırıyor Tango… Alzheimer’ i çok yüksek oranda azalttığını hatta yok edebildiğini biliyor muydunuz? Ya da duruş bozukluklarını? Çünkü daha önce çalıştırmadığımız kas gruplarının hepsi aktif bir şekilde çalışmış oluyor ve güçleniyor… Zamanla da azalıp yok oluyor. Müzik bilgisini artırıyor bunun yanında Tango kursu, yeni bir müzik tarzını keşfetmeye başlıyorsunuz çünkü; sonra bambaşka bir dünya daha açılıyor size. Müziğini, insanlarını, amaçlarını, size sunduklarını anladıkça kişiliğiniz de değişiyor olumlu yönde, nasıl mı? Daha özenli olmaya başlıyorsunuz çünkü kendinize, çevrenize. Çünkü vakit ayırıyorsunuz, görmeye başlıyorsunuz kendinizi dışarıdan. Daha da güçleniyor insanlarla ilişkileriniz, kendinizi daha da iyi tanıyorsunuz. Ruhunuz değişmeye başlıyor çünkü.. daha özelleşiyorsunuz…

Tango hayata benzer. Tango Kursu Kişiye Neler Kazandırır sorusunun cevabını oluşturan liste hayatımızda ihtiyacımız olan kişisel gelişim ile çok örtüşmektedir. Şu blog’daki yazıları tavsiye ederiz.

En iyisi daha fazlasını da biz anlatmayalım. Siz kafanızdaki bütün soruları bir kenara bırakın. Ve geç kalmadan keşfetmeye hazırlanın! Sonuçlarının çok farklı olduğunu ve sizi daha da “siz” yapacağını göreceksiniz. Belki dünyanın her yerinde gösteri yapabilecek profesyonel bir dansçı olarak belki müziklerini dansçılarla paylaşacak bir tango DJ’i olarak belki dünyayı gezerken her ülkede durup dansınızı paylaşacak sosyal bir dansçı olarak belki de bir tango eğitmeni olarak… Her şey sizin elinizde… Siz bir yerden başlayın göreceksiniz ki yapamayacağınız hiçbir şey kalmayacak.. Çünkü tango her şeyi kabul eder içine alır ve güzelleştirir. Yeniden yaratır ve büyütür!

Hadi, artık bütün bu yazıları okumayı bırakın ve harekete geçin… Devamındaki bütün soruları kendiniz cevaplayacaksınız…

Sorumuz Tango Kursu ile ne elde edeceğim? Tango Kursu Kişiye Neler Kazandırır ? Ve çok yerinde bir soru. Cevabı da ‘bireysel gelişimin neredeyse tüm alanlarında farklı bir ilerleme imkanı’ olmalıdır.