Tango Eğitmeni Olmak

Dünyaya gözümüzü açtığımızda bizim için çevre tarafından birçok plan yapılmış oluyor. Sağlıklı şekilde büyümek okula gitmek iyi bir derece ile mezun olup lise, üniversite bitirmek gibi hedefler çiziliyor. Üniversite’ye gelene kadar çoğumuz kendi planlarından ziyade ailesinin ya da çevresinin ona sunduğu hedefi benimsemeye çalışıyor ancak üniversite ile birlikte aileden uzaklaşılıp çevre değişince biz de kendimizi yeniden tanımaya başlıyoruz ve taşıdığımız birçok değer gibi gittiğimiz yolu da sorgulamaya başlıyoruz.

İşte bu noktada yeni hedefler planlar hayaller çizebiliyor kimimiz. Kimileri de kendisini hayatın akışına bırakıp çok fazla zorlamadan günlerini geçirip yaşıyor. Bazen bir şeyler yapmak için çabalayıp de karşılığını alamayınca bırakıyoruz uğraşmayı.

Üniversite hayatı sadece eğitim almak değil kendini tanıman için ve ilgi alanlarını keşfetmen için bazı fırsatlar sunuyor. Bu anlamda üniversite kulüpleri en başta geliyor. Herkes ilgi alanına giren yahut merak ettiği öğrenmek istediği, denemek istediği bir etkinlik, hobi gibi şeyleri buralarda bulabiliyor. Bu deneyimler kalıcı bir hobiye dönüşebilir ya da kişiye profesyonel kapılar açabilir, kendi okuduğu mesleğinin dışında daha başarılı olacağına inandığı ya da sadece daha çok sevdiği için Tango eğitmeni olmak yolunda ilerlemeye devam edebilir. Ziraat mühendisliği okumak için gittiği üniversitede edebiyat topluluğuna katılıp bir yazar, iktisat okumak için gidip tiyatro topluluğu sayesinde bir oyuncu Türkçe öğretmenliği için gidip bir organizatör olarak okulu bitirebilirsiniz.

İş dünyasına adım attığınızda da aslında istediğiniz beklediğiniz hayatın bu meslekle olmayacağını düşünerek başka bir alana geçebilirsiniz de. Peki nasıl? İşte bunların hepsi bir fırsat vererek bir deneyerek görerek fark edilebilecek şeyler.

Bu yazıyı okuyan siz de ilerde profesyonel bir tango eğitmeni olmak için bir yolculukta olabilirsiniz. Bunu öğrenmenin tek bir yolu var. Denemek! Üstelik önünüzde çok örnek var; Tango Garaj kurucusu Aydoğan Arkış gibi. İşte biz size sadece bir eğlence ya da bir sosyal ortam adına tango kurslarını sunduğumuz gibi profesyonel bir gelecek imkanı da tanıtmış oluyoruz. Bunu denemeden olayın neresinde olduğunuzu bilemezsiniz.

Tango eğitmeni olmak için fırsata şu andan itibaren siz de sahipsiniz. Şu ana kadar tangoyu bilmiyor ya da öğrenmemiş olabilirsiniz. Ancak o yola nasıl ulaşılabileceği hakkında fikriniz var ve daha fazla ertelemek sadece zaman kaybı.