Taksim Tango Kursu Katılımcıları

Merhaba değerli tango severler,

Daha önceki yazılarımızda da değindiğimiz üzere dünyada tangonun en iyi yapıldığı yerlerden biri de İstanbul’du. Tango’nun yoğun olarak yaşandığı ve etkinliklerin çok sık düzenlendiği İstanbul’un iki yakasında birer merkez var doğal olarak. Anadolu yakasının merkezi Kadıköy’ken, Avrupa yakasının merkezi Taksim hele bu sıralarda çok şiddetli bir şekilde artan turizm talebine yetişmeye çalışıyor. Gelip geçen insan sayısının haddi hesabı yok.

Tangoda da paralel olarak en yoğun dans edilen yerlerden biri olan Taksim’de her gün çok çeşitli yerlerde tango dans geceleri, tango kursu, tango pratikleri bulmak mümkün. Yine bu etkinliklerin yanı sıra Taksim’de tango gösterileri, özel milongalar, milongalarda tango performansları, maratonlar ve tango festivallerine, çalıştaylarına da sık sık rastlanmakta. Bütçeniz ve vaktiniz olduğu sürece tüm bu etkinliklerden dilediğiniz kadar keyif alabilirsiniz, tango gelişiminize büyük katkılar sağlayabilirsiniz.

Bizler de Taksim’de şu anda başlangıç ve orta seviye tango dersleriyle devam ediyoruz. Bunun yanında özel milongalar düzenliyor, milongalarda gösteriler sunuyoruz.

Taksim’e yakın olanlar bu anlamda kendilerini şanslı hissedebilirler. Çünkü 1998’den beri yani Türkiye’ye tangonun girdiği ilk günlerden bu yana her alanda tango ile iç içe olan ve 12 yıldır da eğitmenlik yaparak yüzlerce hatta binlerce öğrenciye tango öğreten, tango ile tanıştıran, bünyesinden eğitmenler yetiştiren, okullar çıkaran okulumuza ulaştığınız takdirde seviyenize göre uygun olan sınıfa hemen kaydınızı alabilir ve sizi de başarılı bir tango kariyerine yönlendirebiliriz. Eğer hiç tango bilmiyorsanız o zaman önümüzdeki ay başlayacak olan sınıfta yerinizi ayırtabilirsiniz. Peki ne zaman dans etmeye başlayacağınızı biliyor musunuz? İkinci dersten itibaren dans edebileceksiniz.

Tango derslerinde kullandığımız yöntem ile tangoyu doğaçlama olarak öğreniyorsunuz ve hiç birşey ezberlemiyorsunuz. Bu da öğrenmeyi kolaylaştırıyor ve hızlı bir şekilde dans gecelerine, milongalara gidip tango dansının keyfini yaşamanıza olanak veriyor.

Tango sadece dans etmek demek değil elbette. Hemen ilk başladığınız günden itibaren sizinle aynın tutkuya sahip onlarca insanla tanışıyorsunuz. Onlarla güzel bir çevre ve arkadaşlık ortamı kuruyorsunuz. İletişim becerilerinizi güçlendiriyorsunuz. Milongalara ve diğer tüm tango etkinliklerine katıldıkça da bu güzel şeyler artarak devam ediyor.

Taksim tango kursu katılımcıları acele edin.