Tango Atölye ve Gösterileri Practica XL

Tango Atölye ve Milongasından oluşan aylık hafta sonu etkinliğimiz Practica XL Mart ayında Protekiz’den Rui Barroso ve Ines Gomes‘i konuk etti. Lizbon’dan aramıza katılan Rui ve Ines ile 18 Nisan Cumartesi günü Tango dolu ve gerçekten harika bir haftasonu geçirdik. Böylelikle, Taksim İstiklal Caddesi Tango Dersi ve Tango Kursu anlamında bir başka zengiliği Practica XL Tango Atölye olarak kazanmış bulunuyor. Etkinliğe toplu ulaşım araçları ile kolayca erişilmesi etkinliğin fiyatına da olumlu etki yapıyor.

Practica XL aylık düzenlenmektedir. Amacı, Avrupa’nın kaliteli dansçı ve hocalarını İstanbul Tango camiasına tanıştırmaktır. Uygun fiyatlarla düzenlenen atölyeler ve öğleden sonra milongaları ile keyifli ve huzurlu bir haftasonu Tango etkinliği olarak hedeflenmiştir. Tango Garaj tarafından yıllardır sürdürülen bu etkinliğe tangoseverler özellikle Öğrenciler için Tango etkinliği bekleyenler yoğun ilgi göstermektedir.

Practica XL Tango Atölye çalışmaları öğlen saatlerinde başlamaktadır. Tango Atölyesinde güzel bir konu işlenmekte ve çok sıcak bir Istanbul Tango camiasına sunulmaktadır. Tango Atölye yaklaşık 90 dakika sürmektedir ve bittikten sonra kısa bir ara verilir. Ara sonrasında milonga düzenlenmektedir. Tango Atölye’den bir kesiti buradan izleyebilirsiniz.

Tango Atölye sonrası düzenlenen milongada Istanbul Tango topluluğunun tüm tango severleri hep birlikte danslar etmektedir. Practica XL milongasında şehir dışından katılımlar da göze çarpmaktadır. Mart ve Nisan ayı Practica XL Tango Atölye çalışmaları Istanbul’lu Tango severler dışında yurt dışından da Tango Dansı yapan konukları ağırlamıştır.

Milongada Rui ve Ines çok güzel bir gösteri sundular ve hepimizin beğenisini kazandılar. Bu gösteri yayına hazırlanana dek diğer gösterilerinden bir örneği buradan izleyebilirsiniz. Milonga sırasında İstanbul ve Türkiye Tango camiasından tangoseverler de hem danslar ettiler, hem Tango Atölye sırasında öğrendiklerini danslarına yansıttılar, hem de kaynaştılar.

Tango camiasına Tango Garaj tarafından sunulan ve Tango Atölye, Tango Milonga, Tango Gösterileri içeren kalite ve fiyat verimliliği olarak süreklilik gösteren ve en başarılı etkinlik olan Practica XL yaz sezonu arasından sonra tekrar Istanbul Tango camiasına sunulmaya devam edecektir.

Yeni ve daha heycanlı Practica XL Tango Atölye ve Tango Kursu çalışmalarında, Tango Milonga geceleri ve gösterilerinde buluşmak üzere.