Kartal Tango Kursu arıyorsanız doğru yere gelmişsiniz demektir. Tango Garaj 20 yıla yakın dans eğitim deneyimiyle İstanbul’da ve tüm Türkiye’de hatta dünya çapında tanınan saygın bir okuldur. Sadece tango dersi verir ve bugüne kadar sayısız uluslararası tango etkinliklerine imza atmıştır.

Tango kökeni itibariyle Buenos Aires ve Montevideo şehirlerinde geçtiğimiz yüzyılın başlarında Avrupa’dan gelen mültecilerin de katkısıyla varoşlarda ortaya çıkmış ancak daha sonraları elit kesim tarafından dans edilmiş ve bu şekilde de tüm dünyaya yayılmış bir danstır. Diğer danslardan ayrı olarak duyguları en iyi hissettiren, çok yakın dans edilen böylece iki kişi arasında akan tutkulu bir dans diyebiliriz. Hüzünlü ve derin duygulu şarkıları kimi zaman sakin kimi zaman da hareketli figürlerle dansçıları yönlendirir ve insana büyük bir huzur, keyif ve eğlence katar.

Kartal Tango Kursuna Katılım

Kartal tango kursuna katılmak ve tangoyu tanımak, öğrenmek için okulumuz bünyesinde her ay açılan başlangıç seviye sınıflarına kayıt yaptırabilirsiniz. Derslerimiz alanlarında uzman ve antrenörlük belgesi olan, tangonun ve Arjantin’in başkenti olan Buenos Aires’te dersler almış eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Derslerimize katılan öğrencilere sezon sonunda katılım belgesi vermekteyiz. Eğitmenlerimiz ayrıca Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde tango etkinliklerine davet edilir ve katılırlar. Sürekli olarak öğrenmeye ve dersler almaya devam eden bir eğitmen kadromuz bulunmaktadır.

Kartal tango kursu öğrencileri derslere eşli veya eşsiz olarak katılabilirler. Okulumuzdaki deneyimli öğrenciler ve eğitmenler gerektiğinde ve uygun olduğunda derslere katılarak bu konularda da yardımcı olmaktadır. Tango garaj olarak öğrencilerimize değişik tango alanlarında kariyer imkanı da sunuyor, onları yönlendiriyoruz. Bugüne kadar içimizden 10’a yakın öğrencimiz ayrılıp kendi tango okulunu açmıştır, bazıları DJ’lik, bazıları tango kıyafetleri tasarım ve üretimine bazıları da organizatörlüğe varan ek meslekler edinmişlerdir. Bu fırsatı isteyen her öğrencimize sunuyor, onların dans alanında hem sosyal olarak, hobi olarak keyif almalarını sağlıyoruz hem de dileyenler daha da ileriye gidip profesyonel olabiliyor.

Tango Garaj olarak Kartal tango kursumuzda hiçbir şeyi ezberletmiyoruz. Tamamen doğaçlama üzerine bir eğitim veriyoruz ve öğrencilerimizle birebir ilgileniyoruz. Tango derslerimizle ilgili bilgi almak için istediğiniz zaman bizi arayabilir, mesaj atabilir, iletişim sayfasından form doldurabilirsiniz.

Size mutlaka dönüş yapacağız.