Istanbul Tango Experience

Tango Garaj olarak ilk büyük etkinliğimiz olan Uluslararası Istanbul Tango Experience (ITX) 20-24 Mayıs 2015 Tarihleri arasında gerçekleşti. 18 Ülkeden yüzlerce dansçı ile buluşmanın heyecanını yaşadık. Etkinlik, InnPark Venue Taksim salonlarında gerçekleşti.

Festival dersler, milongalar ve gündüz Tango-cafeler ile tangoseverlere 5 gün boyunca tango dans ve dersine doyum sağladı. Dünyaca ünlü sanatçılar gündüz toplam 24 adet Tango Atölye Dersi verdiler. Bu Tango Kursu çalışmaları sırasında tangoseverler Tango yeteneklerini geliştirdiler. Aşağıda Tango Dersi fotoğraflarından birini bulabilirsiniz.

Istanbul Tango Experience Tango Atölye

Istanbul Tango Experience Tango Dersi

Festivalin Buenos Aires’ten gelen sanatçıları arasında Alejandro Larenas – Marisol Morales, Alejandra Heredia – Mariano Otero, 2014 Dünya Tango Şampiyonları Juan Malizia – Manuela Rossi ve Alejandro Ferreyra – Fernanda Grosso vardı. Bu usta Tango Dansçıları ve Hocaları gündüz dersler verdiler ve gecelerde (milonga) yüzlerce dansçının alkışları arasında nefes kesen Tango Gösterileri yaptılar.

Istanbul Tango Experience aynı zamanda ülkemizin isim yapmış diğer dansçılarına da gösteriler yapma imkanı sundu. Bu isimler arasında, Akın – Gülşen Gökkaya, Macit Şirin – Deniz Kusun ve Sercan Yiğit – Zeynep Aktar vardı. Gece dansları yanı sıra aynı zamanda gündüz de dans imkanı bulan tangoseverlerher gün 15:00 – 19:00 arasında Tango-cafelerde dans etme imkanı yakaladılar. EVVET Dans Studyosunda gerçekleşen Tango Cafeler festival ana mekanına yürüme mesafesinde idi.

Milongalarda DJ görevini üstlenen Sabri Güleç, Aykut Dokur, Ömer Bayraktar, Ramazan Toktay, Gökhan Toygar ve Burcu İris Tekin çok keyifli müzikler ile salonun kalabalık bir dansçı kitlesi ile dolmasını sağladılar.

Istanbul Tango Experience gece ve gündüz tango alışverişi yapmak isteyen tango severlere de hizmet verdi. Önemli Tango kostümlerinin ve ayakkabılarının beğeniye sunulduğu salonda katılımcılar ders aralarında ve milongalarda kendilerine yeni kıyafetler edindiler, ayakkabılarını beğendiler. Tam 11 markanın katıldığı Tango Kıyafeti ve Mağazaları arasında Erkek Gömleklerinin gözde markası Enrosque Exclusive de vardı.

Çok keyifli anlar yaşayan Istanbul Tango Experience katılımcıları sanatçılar ve arkadaşları ile çevrelerini genişletip, güzel anılarını dans ve fotoğraflarla süslediler. Etkinliğin kapanış gecesinde Arjantin’li usta sanatçılar Alejandra Heredia ve Mariano Otero Arjantin folklorundan harika bir sürpiz gösteri sundular.

Istanbul Tango Experience Festiva ve Maraton Organizatörü Tango Garaj’ın Kurucusu Aydoğan Arkış’ın açılış konuşmasında ‘keyifli bir 5 gün-gece geçirmek’ amacına çok belirgin bir şekilde ulaşıldı.