Hafta Sonu Yoğun Tango Seminerlerimizi Tamamladık

Geçtiğimiz haftasonu seviye atlatan bir dizi seminerlerle güzel bir vakit geçirdik. Derslerimiz orta ve ileri seviye tango öğrencileri için düzenlenmişti. İlk grup için dönüşler ikinci grup için de kapalı tutuş konusunda çalışmalar yaptık.

Her iki grupla da 4er saatten toplam 8 saat ders işlemiş olduk. Katılımcılar ilk derste giro(dönüş)’nun temel dinamikleri üzerinde biraz kafa yordular ve bir dönüşün hem erkek hem kadın açısından bileşenlerinin neler olduğunu keşfetmeye çalıştılar. Bilenler bilir tangonun en kritik noktalarından biri üst bedenle alt bedeni ayırabilmektedir. Bağlantı ve bağlantısızlığın sırrına bir kere vakıf olduğunuzda tangoda yepyeni bir kapı açılır ve artık dönüşlerin bu kolay sırrı ortaya çıkar.Bbunu idrak etmek ile bedene anlatmaya çalışmak biraz zaman alıyor tabi. o yüzden bol pratik yapanlar ve dönüş egzersizlerine gerekli itinayı gösterenler daha hızlı ilerleme kaydediyor. Bu aşama bir nebze de sabır testi aslında. Azmedip başaranlar tangodan ve danstan daha çok keyif alıyor ve vücudunu tanımış olmanın verdiği bir huzura da kavuşuyor ancak bazen de bu aşamayı geçemeyenler tangodan yeteri keyif alamadan kopabiliyor.

Bu nedenlerden dolayı bu dersi ozel bir seminer şeklinde detaylı ve rahat rahat çalışarak öğrencileri motive etmeye çalıştık, verdikleri emeklerin karşılığını nasıl alacaklarını gördüler.

Sonrasında öğrencilerimizi bu çalışmaya katılmalarından dolayı katılım belgesi ile ödüllendirdik.

997063_10152398647398581_8994753147563852545_n

 

İkinci grup ise bambaşka bir havada geçti çünkü bu grupta orta ve ileri seviye öğrenciler vardı ve kapalı dansta zorlandıkları şeylere çözüm ürettik. 4 saat boyunca da bu grupla çalıştık. Kapalı danstan nasıl keyif almamız gerektiğine dair ince detaylar üzerinde yoğun çalışmalar yaptık.
Yine ikinci gruba da derslerin bitiminde katılım belgelerini teslim ettik.

Seminerlere katılan herkes bir sonraki seviyeyi gördü. Oraya nasıl ulaşması gerektiğini biliyor. Yorucu ve keyifli bir haftasonu yaşadık. Şimdi sıra önümüzdeki etkinliklerde.

Derslerimiz bayrama kadar devam edecek ve bayramdan sonraki hafta yeni gruplar yeni sınıflarla tanışacağız. O haftadan itibaren de hem Cuma milongalarımız hem de Pazar günü pratiklerimiz olacak. Her iki etkinliğimiz de Cafe Marina’da olacak.10609481_10152398647133581_5181505433239710735_n

Aynı zamanda Ekim ayı boyunca açılacak olan orta ve ileri seviye sınıflarımız da var. Aramıza katılmak isteyen her seviyeden tangocuya bir yerimiz var.

Görüşmek dileğiyle.