Çocuk Dans Kursu

Çocuklar için dans onların gelişiminde çok önemli yer tutmaktadır. Çocukların özellikle gelişimleri sırasında devam ettikleri çocukla dans kursu çalışmaları analitik, sunum becerileri, özgüven ve benzeri konularda çocukların gelişimine son derece yüksek katkılar sağlamaktadır. Bu anlamda çocukların küçük yaşlarda dansa yönlendirilmelerine aynı spordaki gibi önemli gelişmeler ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunur.

Çocuk dans kursu

bugünlerde maalesef çocukların spora teşvik edilmesi kadar teşvik edilen bir durum oluşmadığı için çekiciliğini pek sağlamamıştır. Ebeveynlerin dans ile çocuklardaki gelişimlerin çok yüksek olduğunu bunun spor yapmak gibi faydasının bulunduğunu anlamaları gerekmektedir.

Bu anlayış eksik olduğu için çocuk dans kursu yeterince ilgi gören ölmekte ancak bu çalışmalara çocuklarını gönderen ebeveynler son derece mutluluk ve çok önemli sonuçlar elde etmiş öte yandan çocuk dans kursu yanında yetişkinler için dans kursu çalışmalarına katılan aileler çocukları ve kendileri ile birlikte dans etme şansını da sağlamış olacaklardır.

Çocuk dans kursu ile çocuklar yetişkin yaşlara dek ilgilendiklerin de önlerinde çok farklı vizyonlar sağlanmaktadır. Çocuklar dilerlerse sporcu olarak da çeşitli yarışmalara katılıp oralarda başarılı olduklarında özgüvenleri daha da artmaktadır. Bugün dünya üzerinde çocuk dansından yönelik yarışmalarda türkiye’nin kimseyle maalesef çok ama çok zayıftır. Bu nedenle çocuk dans kursu ve çalışmalarınınat- aileler tarafından teşvik edilmesi ve hatta çocuklarının yanlarında kendilerinin de dans kurslarında bulunarak onlara güzel örnek olmaları hem önem taşımakta hem de çocukların kendi yaptıkları dans çalışmalarının güzel ve önemli olduğunun aileleri tarafından da desteklendiğini bilmesini sağlamaktadır.

Tango Garaj çocuk dans kursu çalışmaları kendi alanında eğitim ve ders veren önemli hocalar tarafından sağlanmaktadır. Çocukların yaş ve kapasite bilgilerini çok hakim olan deneyimli hocalar çocuk dans kursu çalışmalarında çok önemlidir. Bu çocuğun öğreneceği hareketleri ve yapabileceği dans figürlerinin belirlenmesinde önemli bir anahtar durumdur. Böylece çocuğun o yaştaki motor becerileri esnekliği algılama ve öğrenebilme hızları göz önünde tutularak ona göre çalışmalar yaptırılması gerekmektedir . Tango Garajken bu konulardaki derin tecrübesiyle çocuk dans kursu çalışmalarını sürdürmektedir.