Yeni Sezon Tango Kurslarımız Başladı

Geçtiğimiz hafta itibariyle her seviye için tango sınıflarımızı başlattık. Hiç tango yapmamış ve ilk defa tangoya başlayacak olan öğrencilerimiz için hem Anadolu Yakasında hem de Avrupa Yakasında ilk dersler ve tanışma toplantılarımız oldu. Anadolu Yakası için derslerimizinde devam edeceği Kadıköy’de Marina Cafe’de toplandık, tanıştık, tangodan konuştuk ve tangoya kısa bir giriş yaptık. Heyecanlı öğrencilerimiz bizi motive ettiler. Pazartesi günleri bu başlangıç sınıfı bu şekilde devam edecek. Tango dünyasına giriş yapmış olanlarla birlikte önümüzdeki bir kaç ders daha yeni eklemeler olacaktır. Aynı şekilde Çarşamba günü de Taksim’de yine ilk defa tangoya başlayacak olanlarla toplandık, tanıştık ve sohbet ettik. O grup da her Çarşamba saat 19:30’dan itibaren Taksim’de derslerine devam edecek.

Orta seviye gruplarımız da yeni katılımlarla birlikte sezona başlamış oldu. Salı günleri İstanbul Yelken Kulübü’nde saat 20:00’da orta seviye derslerimiz yazı bizimle geçiren öğrencilerin yanı sıra yazdan önce tangoya başlamış grupların da katılımıyla ve yeni gelenlerle devam edecek. Orta seviye sınıflarımız sadece Kadıköy’de değil aynı zamanda Taksim’de de başladı. Taksim’de yine Çarşamba günleri saat 21:00’da bu orta sınıf derslerimiz de sezona başladı ve devam edecek.

İleri seviye öğrencileri de unutmadık ve onlara da Cuma günümüzü ayırdık. Cuma günleri Cafe Marina’da yaptığımız Milonga Del Mar’dan önce bu ileri seviye sınıfın derslerine de yeni katılan öğrencilerle birlikte devam ediyor olacağız. Bu grubun dersleri de saat 20:00’da başlıyor. 21:30’da da milongamız başlıyor.

Yaz ayında İstanbul Yelken Kulübü’nde düzenlemiş olduğumuz pratikleri de artık Cafe Marina’da yapıyoruz. Onu da yine sezon açılışı ile başlatmış olduk ve iki haftadır devam ediyor. Pratiklerimiz pazar günleri saat 13:00 ile 17:00 arasında. Pratiklerimize her seviyeden katılım oluyor. Olmasını da istiyoruz. Yeni başlamış olanlar ve orta, ileri seviye her gruptan öğrencinin katılmasında büyük fayda var. Çünkü pratikler derslerde öğrendiğimiz konuların tekrarı ve ikili çalışmaları için en uygun ortam. Aynı zamanda eğitmenlerimiz öğrencilerin sorularına her zaman hazırlar. Tango kursuna başlamak veya tango dersi almak çoğu zaman tangonun öğrenilmesi için yeterli olmuyor. İlla ki bunu biraz denemek, üzerinde çalışmak ve tekrar etmek gerekiyor. Hataları görüp düzeltmek de aynı şekilde gerekiyor. Bu sebeple gerçekleştirilen pratikler kimi öğrenciler için dersler ve hatta milongalar kadar önemli.

Gördüğünüz gibi tango seviyeniz ne olursa olsun Tango Garaj’da size bir yerimiz var 🙂