Tango Özel Ders

Tango Grup Dersi gerek sosyal bir ortmaı paylaşmak ve gerekse Tango Kursu olarak öğrenimlerinizi artırmak için devam edilmesi gereken çalışmalardır. Bununla birlikte Tango Özel Ders çalışmaları Tangoda hızlı ilerlemek isteyenler için biçilmiş kaftandır. İstanbul Tango piyasasında Tango Grup Dersi veya uygun Tango Kursu bulmak ile Tango Özel Ders verecek doğru Tango Eğitmeni bulmak arasında fark vardır.

Tango Kursunda Grup dersi olarak Tango Eğitmenleri Tango sınıfı ile çalışma yaparken katılanların karşılaştıkları zorluklara ne kadar isteseler de fazla vakit ayıramayabilirler. Bu çok doğaldır. Öte yandan Tango Özel Ders çalışmasında Eğitmen en az bir saat boyunca sizinle bire bir ilgilenmek durumundadır. Bu durumda Tango Dersi veren Tango Eğitmeni gerçekten çok ciddi deneyim ve bilgiye sahip olmalıdır. Tango Kursu sırasındaki özel ders alan kişinin her adımını her hareketini değerlendirebilecek ve doğru giden ya da aksayan yerleri anında belirleyebilecek ve yanlışları düzeltebilecek bir Tango Eğitmeni ancak Tango Özel Ders verebilir.

Çalışmalar sırasında tam nokta atışı düzeltmeler ile anında verim alabildiğim bir kurs. Dönüşte büyük sıkıntılarım oluyordu ancak teknik ve zamanlama çalışmaları ile bunların üstesinden geldim. Bilen birileri konuyu basitçe anlatabiliyor. Çok mutluyum.
Ayşe
Benim dansı yönlendirirken sıkıntılarım vardı. Aydoğan Hoca gerçekten usta bir eğitmen. Ben sorunumun figürleri bilmemekten kaynaklandığını düşünürdüm. Oysa tamamen duruş, eksen ve tutuş yanlışlığımdan kaynaklandığını daha ilk derste anladım. Sonrasında her şey daha rahat oldu.
Şahin

Tango Özel Ders Çalışması

Tango Garaj, özel dersleri ders alacak kişinin beklentileri doğrultusunda sunar. Ders günü ve saatleri karşılıklı anlaşarak belirlenir. 1997’den beri sahip olduğu tecrübesini Tango Özel Ders çalışmasına da yansıtan Tango Kursu Tango Garaj aynı zamanda kişinin hedeflerine yönelik (gösteri, hızlı gelişme, özel bir konuda teknik çalışma, düğün dansı, vb.) içerikler sunmaktadır.

Ben Tango Garaj ile özel ders başladığımda tam 3 yıldır dans ediyordum. Daha doğrusu dans ettiğimi sanıyordum. Meğer temelde çok fazla yanlış bilgi edinmişim. Bir kaç basit noktada farkındalığım arttı dersler sayesinde. Artık takip konusunda ihtiyacım olan tek şey tecrübe. Arkadaşlarım gelişimime şaşırdılar. Ben de 🙂
Derya
Bir partide dans etmek için eşimle özel derslere başladık. Amacımız basit ama etkileyici figürler yapmaktı. Aydoğan Hoca bu işin gerçekten duayeni. Toplam 10 ders aldık. Ve o gece partimizde dans ettik. Konuklar gözlerine inanamadılar. Çok mutlu olduk. Artık grup derlserine devam ediyoruz.
Meltem