Tango Kursu Dersi Analizi

Tango istanbul’da çeşitli yerlerde verilen kurslarla sağlanıyor. Kadıköy, Taksim, Pendik, Ataşehir, Kartal, Bakırköy Tango Kursu verilen başlıca yerler. Tango Kursu Dersi Analizi bizlerin öğrenimden beklentilerimize odaklanır.

Tango kursu sadece hobi olarak düşünülmemelidir. Tango dersleri sırasında çok eğlenceli bir eğitim yaşarız. Arkadaşlıklar kurar ve tango kursu dersi analizi sonuçlarına uygun figürleri öğreniriz. Ancak Tango sadece bunlar için yararlı olan bir kurs değildir.

Tango eğitimini sürdürmek çok önemlidir. Bugün Tango Garaj eğitmenleri dahi, ki 1998’den beri Tango eğitmenliği yaparlar, eğitimlerini sürdürürler. Her yıl Buenos Aires veya Avrupa’da çeşitli eğitimlere katılarak dersler alırlar. Bu eğitimler onlara Tango Kursu Dersi Analizi için gereken birikimi sağlar.

Tango kursu çeşitli dans seviyelerinde Tango dersi içermektedir. Yeni başlayanlar, ORta ve ileri seviyedeki derslere ek olarak Tango Seminerleri de ayrıca eğitiminize katkı sağlar. Bu nedenle Tango kursu, Tango hayatınızın bir parçası olmalıdır.

Tango kursları ile sağlayacağımız faydalardan bir kısmı şöyledir;

İletişimi güçlendirir
Öz güveninizi artırır
Sorumluluk bilincini artırır
Takım bilincini verir
Kendinizi ifade etmenize yardımcı olur
Motor becerilerini artırır
Egzersiz ve spor amaçlı kullanılır
Daha da sosyalleştirir
Üzerimizdeki baskıları azaltır
Kendimizi tanımaya yardımcı olur

Okulumuz Tango Garaj, Türkiye’nin en prestijli Tango okuludur. Tango Kurslarını büyük titizlikle verir ve öğrencilerin tango dersini kavramasından emin olur. Yetiştirdiği öğrenciler bir çok gösterilerde yer alırlar. Bünyesinde yetişen asistanları zamanla kendi Tango Okulunu açmışlar ve kendi tango kursunu sunmaktadırlar.

Ülkemizde Tango, Buneos Aires’te dans edildiği şekli ile 1998 yılında başlar. Tango Garaj bu başlangıcın içinde yer almış ve bugüne dek sürmüştür. Tango kursu veren eğtmenleri 2. Derece Antrnör sertifikasına sahiptir. Tango Garaj Türkiye Dans Sporları Federasyonunda Tango branşında Eğitim, Teknik, Organizasyon komitelerinde başkanlık yapmıştır. Kuvvetli bir Tango Kursu Dersi Analizi yeteneğine sahip olan Tango Garaj bünyesindeki öğrencileri şampiyonluklar kazanmış ve dünyanın çeşitli ülkelerinde gösteriler ve dersler vermiştir.

Tango Kursu seçerken dikkatli olmalı ve kurumun kimliği iyice araştırılmalıdır. Tango Dersi veren yerin Resmi bir kurum olması aranmalıdır. Eğitmenlerinin sertifikası araştırılmalı ve dünyaca ünlü eğitmenler ile çalışmaları kontrol edilmelidir. EĞitmenlerine en son ne zaman özel eğitimlerden (örneğin Kapalı Gruplarda verilen özel eğitimlerden ) geçtiği sorulmalıdır. Tango Dersleri veya kursuna katılım için kurs ücretinin ucuzluğu kesinlikle en son dikkate alınması gereken faktördür.