Kurumsal Tango Kursu

Tango Garaj 1998’den beri sadece Tango kursu verir. Tango derslerinde hiç bir şeyi ezberletmez.

Birey Gelişiminde Tango

Tango sadece bir dans olarak keyifle yaşanabileceği gibi içerisinde birçok farklı iletişim ve kazanım barındıran zengin bir etkinliktir. Bugün, birçok alanda ve özellikle iletişim, stress yönetimi, sosyal etkinlik ve kişisel güven konularında eğlenceli bir eğitim ortamı olarak tangoya da başvurulmaktadır. Kurumsal Tango Kursu, bireylerin bu kazanımlarına odaklanarak kurum içerisinde güçlü bireylerin sinerjisine katkı sağlar.

Bu amaçla Tango Garaj olarak çalışmalarımıza yeni bir yön vererek Tangoyu farklı boyutları ile birey gelişimi anlamında da paylaşmaya başladık. Tango dansının ve eğitiminin aşağıdaki amaçlar doğrultusunda sunulabilmekteyiz;

Sosyal birey bilinci

Kurum, okul, sosyal kulüp ve benzeri guruplara, beraber veya ayrı guruplar halinde verilecek tango dersleri ile dans etmeleri sağlanan kursiyerler, Istanbul’daki her gün düzenlenen tango gecelerine katılarak cemiyet hayatında dansları ile bulunabilir ve iletişim ağlarını genişletebilirler. Böylelikle bireylerin içinde bulundukları kalabalık ortamlarda (toplantılar, yıl sonu çalışmaları, planlama egzerszileri, katılımcı toplantılar, vb.) aktif katılımcı olarak bulunmasına katkı sağlanır. Bu yöndeki derslerimiz kursiyerler için özel ek atkiviteler (dans gecelerine eğitmenler ile beraber katılmak, vb.) içermektedir.

Gurup içi iletişim

Gurup içerisinde ders ortamı dışında bir araya gelinerek sosyal bir ortamda iletişimin artırılması sağlanabilmektedir. Bu amaçlı tango eğitimi sadece öğrenciler arasında uygulanacağı gibi, kurum içindeki farklı ünvanların karışımından oluşturulmuş sınıflarda da sağlanabilmektedir. Son örnekte, özellikle bir araya gelmesi zor veya iletişim sıkıntıları olan ve kurumun önemli bileşenleri kabul edilen bireyler arasındaki iletişimin artırılması hedeflenmektedir. Bu amaçlı kurslarımızda iletişimin önemine yönelik egzersiz ve örnekler sıkça kullanılmaktadır.

Takım Arkadaşlığı

Bu amaçlı alınan tango derslerinde dans etmenin takım bilinci ile bağdaştırılmasına çalışılmaktadır. Kursiyerler hem tango yapmayı öğrenirlerken, hem de bir arada başarmanın, varlıklarına saygı göstermenin ve paylaşmanın örneklerini de görmektedirler. Takım bilinci üzerine egzersizler ile işlenen dersler özellikle kurumun projeleri ve benzeri konularda bir arada çalışanlara hitap etmektedir.

Kişisel başarı ve güven

Burada hedef, tamamen motivasyona kazanımına yöneliktir. Öğrenci mutlaka dansın kurstaki o anki konusunu başarır hale getirilir ve motivasyonu yüksek tutulur. Başarı ile gelen güven duygusunun bireyde yarattığı başarma güdüsü zamanla bireyde oturmaya başlar. Burada amaç, özellikle kendi sorumluluk alanlarında başarısı daha yüksek olabilecek bireylere ulaşmaktır. Aynı çalışma kurum içi etkinliklerde kursiyeri daha aktif hale getirmek için de tercih edilmektedir.

Egzersiz, Kültür, Sanat, Stress

Bu tamamen eğlence amaçlı derslerle örülü bir eğitim içeriğini kapsamaktadır. Amaç artık bir spor-egzersi boyutu olduğu kabul gören tango dansını, stress atmak amacı ile yapmaktır. Kurum faaliyetleri sırasındaki sohpetlerde dans ve tangonun cemiyet ve kültür-sanat dünyasındaki yolculuğundan da bahsedilmektedir.

Yıl sonu gösterisi hazırlıkları

Burada amaç kurum bireylerinin herhangi bir karışımı ile oluşturulan kursiyerleri belirli bir gösteri koreografisi üzerinde çalıştırmak ve kurumun sezon/yıl sonu etkinliklerinde bir tango gösterisi sunulmasını sağlamaktır.

Yukarıdaki ders kategorilerinde, herkesin herkesle dans etmesi esas alınmış ve ezbere dayalı dans eğitimi (koreografi hariç) terk edilmiştir. En önemli amaç bireyin eğlenmesini, varlığını ve motivasyonunu sağlamaktır.
Tango Garaj, yukarıdaki kategorilerde eğitimlerini verirken ders kategorisine göre çeşitli egzersizler (iletişim, takım, motivasyon, vb.) de uygulamaktadır.

Tango Garaj Kurucusu Aydoğan Arkış, ODTÜ Mühendislik Bilimleri (Bilgisayar Mühendisliği) mezunudur ve 30 Yıllık Bilgi Teknolojileri deneyimine sahiptir. 20 Yılı uluslararası firmalarda geçen bu tecrübenin son 15 yılı PEPSICO bünyesindedir. Son olarak Güney Doğu Avrupa Ülkelerinin Bilgi Teknolojileri Bölümünde üst düzey yöneticilik yapmıştır. Diğer iş tecrübeleri, Shell, TOBB, Aselsan, Boyner, Global Menkul Değerler, TOBB ve Aselsan’ı kapsamaktadır.

Aydoğan Arkış, Üst düzey Bilgi Teknolojileri Yönetimi, Değişim Yönetimi, Kariyer ve Başarı Koçluğu konusunda uzmandır ve sadece son işyerinde 17 yönetici yetiştirmiştir.

Tango dansının kişisel gelişime etkisini tecrübeleri ile gözlemleyen Aydoğan Arkış bu yönde kurumsal eğitim müfredatları hazırlamış ve çeşitli kurumlara eğitimler vermiştir.

Bugüne dek binlerce öğrenciye dans eğitimi veren Aydoğan Arkış, öğrencilerinden kişisel gelişimlerinin olumlu değişimlerini sürekli dinlemektedir.

Kurumsal Tango Kursu ile birçok alanda çalışanlarınızın gelişimini gözleyebilirsiniz.

Kurumsal Tango hakkında detaylı bilgi ve randevu için bizimle iletişime geçin…