Tango Garaj Tango Dansı (Milonga) Organizasyonları

Tango Garaj Milongaları – 2018 Sezonu

Tango Garaj yeni stüdyosuna 11 Mart 2018’de taşınmıştır ve ilki 24 Mart olmak üzere her Cumartesi milonga düzenlemektedir.

Tango Garaj Milongaları – 2017 Sezonu

Tango Garaj milongası Milonga Del Mar’ı Moda Kayıkhane’de (Caferağa Mahallesi, Moda Cd. No:194, 34710 Kadıköy/İstanbul) 2017 sezonunda düzenlemiştir.. Moda İskelesinin karşısında denize sıfır bir Event Hall olan Kayıkhane olağan üstü ses ve ışık sistemine sahiptir. Bülent Ortaçgil, Zuhal Olcay, İncesaz, Alpay, Bulutsuzluk Özlemi gibi önemli isimlere sahne olan Kayıkhane Tango severlerin büyük beğenesini kazanmış milongamız Kış sezonu için bir süre ara vermiştir.

Milonga Del Mar - Kayıkhane Moda

Pratiklerimiz için buraya tıklayın.

Tango Garaj Tango Kursu Yerleri

Kadıköy Tango Kursu Tarif

Bağdat Caddesi No:386/5 (3. Kat) Şaşkınbakkal, Kadıköy
Tango Dersi Kadıköy
Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal Işıklar’da Boyner ve Borsa Lokantası arasında, Tchibo, Burger House, ETS Turun olduğu binanın 3. Katı.

Taksim Tango Kursu Tarif

İstiklal Cad. Asmalı Gönül Sok. Nil Pasajı No:16 Kat:4
Tango Dersi Taksim
Tünele giderken Oda Kuleyi 30 mt geçince sağ tarafta Mado var. Sol tarafta ise Richmond Otel ve Rus Konsolosluğu bulunuyor. Mado pastanesinin olduğu bloğun sağ tarafı Gönül Sokak, Sol tarafı ise Asmalı Mescid Sokak. Her iki taraftandan Nil pasajına giriş var.

Bugüne dek düzenlediğimiz milongalar

Tango Dansı Geceleri (Milonga) Tango Dersi ve Tango Kursu katılımcıları için en keyfili zamanlardan biridir. Bu gecelerde milonganın keyfine varırken, eğleneceli bol sohbetli zaman geçirmek mümkündür. Kendine has kuralları olan Tango Dansı Gecelerinde herkes bu kurallara uyarak dans eder.

Tango Garaj Milonga geceleri İstanbul’un en güzel yerlerinde düzenlenir. Açıkhava milongaları manzarası ve dans kalitesi ile dikkate değer organizasyonlardır. İstanbul, Türkiye ve Yurt dışından Tango Dansı yapanlar bir araya gelerek geç saatlere dek dans ederleri. Tango Müzikleri milonga geceleri için özenle seçilmelidir. Bu nedenle Tango Garaj Tango Kursu ve Tango Dersi çalışmalarında olduğu gibi Tango Dansı geceleri (Milonga) düzenini de nitelikli Tango DJ olan profesyonellerine bırakır.

Milonga, iki ayrı anlama sahiptir. Birincisi Tango Gecelerinin tüm dünyada verilen ortak ismidir. Dans yapılan mekanlarda tango severler bir araya gelerek dans ederler. İstanbul Tango geceleri ve milongaları da bu niteliği taşır. Tango Garaj, dünyaca tanınmış bir organizatör olarak çok büyük milonga organizasyonları yapmıştır.

Tango Dersi veya Tango Kursu ile Tango Dansı yeteneklerini geliştiren tango severler gecelerde bir araya gelip birbirleri ile dans ederler.

Bir başka anlamı ise bi Tango müzik şeklini tanımlar. Tango müziğinin babası kabul edilen milonga aksak ve hızlı ritimleri ile çok neşeli bir müzik şeklidir. Her Tango Dansı gecesinde milonga türü müzik mutlaka bir kaç kez çalınır.

Milongalar hakkında genel bilgi için lütfen buraya bakın.